header image
Wprowadzenie arrow Download

gohome.gif Dział plików - strona główna 
Trainz


Foldery Foldery/Pliki
 
 (0/7)
Oficjalne logo linii 213 do TRS2004. Made by Hindus. All rights reserved!

Linia Reda-Hel ma charakter linii małoobciążonej, o sezonowym wzroście obciążenia przewozów, ze względu na turystyczny charakter półwyspu Helskiego i wybrzeża. W okresie od jesieni do zimy przeważają wahadłowe przewozy pomiędzy Trójmiastem, Wejherowem a Helem.. Latem przeważają pociągi dalekobieżne przewożące turystów. Zmiana lokomotyw z elektrycznych na spalinowe następuje w Gdyni. Przewozami przeważającymi na linii są przewozy osobowe.
Linia Reda-Hel jest linią jednotorową, niezelektryfikowaną, wyposażoną w blokadę półsamoczynną, samoczynną sygnalizację przejazdową samoczynną

zobacz galerię screenów pod adresem http://www.raw.pl/skm/galeria/index.php?galeria=213
 (0/1)
Sekcja szablonowa to kwadrat (1 moduł) Trainzowy z przygotowanymi schematami różnych obiektów, tj. lasu, gospodarstwa, rzeki, jeziora itp.
 (0/6)


Kolej SKM (czyli Szybka Kolej Miejska) została uruchomiona w roku 1951, gdy Niemcy w ramach reparacji wojennych dostarczyli Polsce pewną liczbę zespołów trakcyjnych pochodzących z berlińskiej Stadbahn (kolej miejska). Rząd postanowił wysłać je na nowo- elektryfikowaną linię na Pomorzu - Wejherowo-Gdynia-Gdańsk. Tak wyglądały początki. Teraz, sprywatyzowana spółka PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście przewozi tysiące pasażerów na odcinku Wejherowo-Gdynia-Gdańsk zapewniając tym samym szybki dojazd w Trójmieście o każdej porze dnia. Nic jednak nie działałoby bez sztabu maszynistów, zawiadowców itp, za których wcielisz się w mapie! Czy podołasz zadaniu? Sprawdź się!

Trasa w wersji 1.2 zawiera na razie linię 202 na odcinku z Wejherowa Gł. do Rumi, oraz odbicia na linie: 230 (na mapie do Wejherowa Cementowni) i 213 (na mapie do Redy Rekowa).

Tak wiec cała trasa już umożliwia symulację ruchu kolejowego, a rozjazdy w Rumi i Wejherowie (stacje końcowe) pozwalają na zmianę kierunku ruchu składu i kontynuowanie rozgrywki.

zobacz galerię screenów pod adresem http://www.raw.pl/skm/galeria/index.php?galeria=skm


 
W skrócie
W związku z dużym zainteresowaniem apropo niedzielnego wypadu, trzeba parę rzeczy sprecyzować i ustalić.
Podzieliłem to na kilka etapów.